Každý člověk může být svobodný.....
Free life
Svobodný život - jsou webové stránky věnované metodám, které mohou lidem pomoci žít svobodný život. Každý člověk je "svobodná duše", která má právo žít svůj život podle své přirozenosti. Každá lidská bytost je jedinečná a nemusí se nechat "zavřít do škatulky" navyklých dogmat či vzorců. Prvním krokem ke svobodnému životu je poznání sebe sama. K tomu nám může pomoci Astrologie, která umožňuje skutečně do hloubky prozkoumat vlastní povahu a schopnosti. Po poznání toho, co, je naším "životním plánem", můžeme přistoupit k přeměně toho, co nás omezuje- mentálních vzorců, různých bloků a převzatých rodových vzorců. Transformačních posunů můžeme dosáhnout pomocí meditace, neurolingvistického programování, šamanských praktik či imaginace. A po poznání sebe sama, po odbourání blokací může člověk jít "za svůj životní plán" a tvořit "nový životní plán".
Nejsilnějším pomocníkem na cestě transformace je LÁSKA - pokud se napojíme na vesmírný zdroj lásky, pochopíme, že všichni jsme jedním. Na určité rovině jsme všichni propojeni- nejen člověk s člověkem, ale i se zvířetem, rostlinou...pochopíme, že to, co činíme druhým, činíme sobě. Dalším silným "spojencem" je PŘÍRODA- napojením se na přírodní cykly můžeme výrazným způsobem zlepšit vlastní život. Současný uspěchaný a vystresovaný způsob žití přetěžuje naše tělo i duši. Je třeba učit se znovu vnímat způsob, kterým k nám příroda promlouvá.
borotín.jpg
borotín 2.jpg
DSCN4213.JPG
Chorvatsko.jpg
Divo.Š.jpg
"odnož" stránek na fb
mé fb stránky o astrologii
Můžete se připojit ke kolektivní dálkové meditaci- Meditace na pomoc deštným pralesům nejen v Amazonii, ale i v Indonésii- Amazonský deštný prales je nazýván "plícemi světa". O tyto plíce nyní přicházíme. Pojďme s tím něco udělat. Meditace bude vždy probíhat v neděli v 21h
Uzavřená skupina Kmen posvátného Boiohaema se soustředí na intenzivní meditační praxi nikoli na plané teorie. Kolektivní a individuální práce na sobě a udržení Života na Zemi jsou pro nás prvořadé.Pracujeme technikami, které jsou nám neúnavně předávány prostřednictvím Petra Chobota.
Uzavřená skupina Expedice Peru s Petrem Chobotem slouží ke sdílení zážitků z těchto expedic a k informacím pro zájemce o tyto expedice

Ženy ženám

V této rubrice krátce představím zajímavé ženy- terapeutky a lektorky. Pouze žena je schopna plně pochopit jinou ženu. Touto větou nemám v úmyslu diskriminovat muže, ale je to tak. Muž nikdy nebude schopen plně pochopit ženu, stejně jako žena nebude nikdy schopna plně pochopit muže (proto pro muže je skvělý muž-terapeut-např.Jan Bílý). A o tom, to celé je :). Nevnímám toto nepochopení jako souboj pohlaví, ale naopak jako možnost růst a vyvíjet se. Když žena bude plně sama sebou bude schopna akceptovat muže. Když muž plně pochopí sám sebe, bude schopen akceptovat ženy. Posléze ženy mohou rozvíjet svou mužskou stránku osobnosti a muži mohou rozvíjet svou ženskou stránku osobnosti a dosáhnout tak vnitřní rovnováhy. A svět bude krásný :)

Mgr. Lilia Khousnoutdinova- Vystudovala politologii a historii na univerzitě v Oxfordu. Dnes vede projekt Ženské příběhy a provází ženy na cestě k pochopení a uctění svého těla a jeho cyklů ve všech fázích reprodukčního života pomocí přednášek, prožitkových seminářů a poznávacích zájezdů. Jako dula a akreditovaná učitelka Active Birth vede kurzy předporodní přípravy a doprovází ženy u porodu. Je autorkou několika knih a provokativní kolekce šperků. Spoluzakladatelka prvního výcviku kněžek / ceremonialistek v ČR, kde se zaměřuje na rozvíjení ženského potenciálu a návrat přechodových rituálů. Studovala po světě zejména u Michel Odenta, Janet Balaskas, Davida Deidy, Sarah Buckley, Penny Simkin, Kathy Jones, Eleny Tonetti a Lynnei Shrief, a neustále se dále vzdělává. Majitelka eshopu mistsofavalon.cz plného kouzelných dárkových předmětů. Pravidelně provází ženy i muže na cestách po posvátných pohanských místech v Anglii, ve Francii a nově i v Asii. Přednášela v rámci projektů Ženy Ženám, Inspired Women, Světového Týdnu Respektu k porodu a České Asociace Dul. Jejími semináři za posledních 5 let prošlo přes 2500 žen. Dnes žije v Londýně s manželem a synem, kde se věnuje studiu Gender & Development na London School of Economics.
Alita Zaurak

se již mnoho let intenzivně zabývá astrologií a jejím využitím v duchovním rozvoji a každodenním životě. Pochází se severních Čech, studovala v Rusku na škole Astrojógy, nyní žije a působí především v Praze. Je rovněž básnířkou, výtvarnicí a autorkou několika knih a kalendářů.
Kromě astrologie praktikuje práci s energií a meditační, relaxační a vizualizační techniky, napomáhající úspěšně a harmonicky zvládnout aktuální transformační procesy. V uplynulých letech vydala dvě meditační nahrávky: Na ostrově harmonie a Na vlnách jednoty.
Lucie Žilkayová
vystudovala hudebně-dramatický obor na ZSVOŠU ve Zlíně. Prošla výcvikem Ženská cesta - Women's Way u švédské lektorky Ramya Charlotte Norell (Passion of Heart). V posledních letech se účastnila a asistovala v jejích dalších seminářích a kruzích Shakti Delight - ženská sexualita a Woman and Goddess - žena a bohyně. Vedle své práce - komunikace, vztahy ČR-Švédsko v obchodní firmě - se věnuje tanci, biodynamice, ajurvédským lymfatickým masážím horkým olejem, aromaterapii, včelařství a bylinám a organizaci relaxačně-dynamických pobytů pro ženy v ČR i v zahraničí. Je tvůrkyní Ňadrolea (ve spolupráci s Daryzeme.eu) masážního oleje pro ženy.
Kontakt zilkayova@gmail.com
dole odkaz na relaxačně-dynamický pobyt v jižní Francii
Lucie a Hanka

Lucie a Hanka

Ňadroleum

Ňadroleum

Hana Simonová je absolventkou magisterského oboru Psychologie na Univerzitě Palackého v Olomouci. Absolvovala půl roční studijní pobyt na University of Groningen v Nizozemském království a půl roční studijní pobyt v Bogotě (Kolumbie) na Universidad Nacional de Colombia. Zajímá se seberozvoj žen, využití tradiční amazonské medicíny, šamanismu, transpersonální psychologie a expresivních přístupů v psychoterapii. Její úspěšně obhájená diplomová práce nese název Výpravy za ayahuaskou a její užívání v kontextu tradičního šamanského rituálu.
kontakt: h.simonova@email.cz

Info pro ty,jenž se případně chystají navštívit Peru na vlastní pěst- Mgr Hana Simonová pořádá v Tarapotu pravidelné informační setkání o Ayahuasce
Benefits and risks of the use of ayahuasca
INTERACTIVE LECTURE
Mgr. Hana Simonová, psychologist
Lic. Humberto Luis Solórzano Angulo, psychologist
Every Wednesday 6 – 7:30 pm
WHERE: Café Suchiche
Direction: Jr. Lamas 245, Tarapoto
Entrance fee voluntary
Barbora Nádvorníková-Jsem průvodkyní žen na cestě osobního rozvoje, lektorkou a autorkou výcviku v rituálech Návrat Bohyně. Pracuji formou osobních konstelací, rituálů a individuálních konzultací, využívám principy somatického prožívání a jemné práce s tělem a v neposlední řadě tvoření osobních i přechodových rituálů na míru.

Již více než 8 let pořádám a vedu ženské seberozvojové skupiny, zaměřené na ženské rituály, uzdravení svého vztahu k vnitřní ženě a přijetí vlastní cykličnosti, spiritualitu bohyně, experimentální a rodinné konstelace a ženský měsíční cyklus krve. Vedu také smíšené partnerské skupiny. Začala jsem provázet poutě po posvátných místech Kréty pro ženy a páry.

V roce 2013 jsem jako první v České republice otevřela ženský výcvik v rituálech Návrat Bohyně, který v současné době pravidelně otevírám každý rok na jarní rovnodennost. Stal se mi velkou vášní v předávání zkušeností dalším ženám a cestou k objevování zralého ženství.

Organizuji vzdělávací semináře zahraničních lektorů, koncerty a konference. Od roku 2000 jsem prošla mnoha kurzy a výcviky osobního rozvoje a své vzdělání si neustále doplňuji. Nejvíce mě ovlivnila práce s rituály a konstelacemi.
V poslední době se velmi ráda věnuji tématické práci, která je zaměřená na tělo. Účastnila jsem se výcvikového programu Womb Blessing/ Požehnání lůna pod vedením Mirandy Gray, prvního stupně břišních mayských masáží techniky ARVIGO v Austrálii, kurzu Vaginal Mapping a v současnosti procházím tříletým výcvikem specifické práce s tělem a nervovým systémem „Somatic Experiencing – léčení traumat podle P. Levina“. Jsem zakladatelkou projektu Měsíc v nás.
Jedna havajská moudrost říká, že pokud budou šťastné ženy, bude šťastná celá země. Věřím, že v naší společnosti je nutné podpořit vědomý ženský princip, aby ženy mohly zůstat ženami, tvořit, podnikat, osobně se rozvíjet a nechat své ženství rozkvést.
Barbora

Barbora

Lucie Chvojková- Novinářka se specializací Itálie, cestovatelka, podnikatelka, tlumočnice, překladatelka z italštiny, průvodkyně po Itálii. Narodila jsem se v. r. 1975 v Mostě a vyrostla v Kadani, kde jsem také vystudovala Gymnázium a studium zakončila maturitní zkouškou z češtiny, němčiny, francouzštiny a ekonomie. Jazyky mě vždycky bavily.Novinářka se specializací Itálie, cestovatelka, podnikatelka, tlumočnice, překladatelka z italštiny, průvodkyně po Itálii. V únoru 2013 to budou tři roky, co se mi dostala do ruky kniha peruánského šamana H.H.Mamaniho. Pamatuju si to, jako by to bylo dnes. Bylo to na milánském náměstí před katedrálou Duomo. (Mimochodem velmi vtipnou synchronicitou jsem právě dnes dělala do Radiožurnálu živý vstup o tom, že si může každý člověk kousek této katedrály adoptovat. :-)) Ten samý den, kdy jsem zakoupila knížku, jsem samovolně potratila. Přečetla jsem ji v průběhu následující noci na nemocničním lůžku. Byly to jedna z chvílí, které jsou pro každou ženu těžké a Mamaniho moudrost, která ke mně skrze řádky v tichu noci promlouvala, mi moc pomohla. Tehdy jsem tam sama sobě slíbila, že ji přeložím, aby se mohla stát světlem na cestě i dalším českým ženám. Sehnala jsem nakladatele a rok na to jsem se setkala s profesorem Mamanim "náhodou nenáhodou" znovu v Miláně, kde mi dal své svolení knížku přeložit.
Další měsíce jsem tedy strávila ve společnosti Mamaniho knihy a často přemítala nad vhodností volby slov, aby se z knihy nevytratilo důležité poselství. Jedním z oříšků byla volba, zda zachovat slovo kurandera. Kurandera je totiž šamanka, léčitelka, kouzelnice... Volbou jednoho z nich by se význam ochudil o ta ostatní. S vydavatelstvím jsme se dohodli slovo kurandera zachovat a nepřekládat a dnes s odstupem času jsem za tu volbu opravdu ráda.
Přichází mi mnoho děkovných mailů, já je s pokorou přijímám a moje duše se tetelí radostí z toho, že se mi povedlo proměnit ten tehdejší slib v realitu. A jsem opravdu šťastná, že se můj překlad, zdá se, zdařil a že tento duchovní román o osobním růstu a kultivaci ženské energie oslovil tolik dalších žen. Byla by škoda, aby ta krásná slova zůstávala ležet jen v mé mailové schránce. Založila jsem proto tuto facebookovou stránku, abyste své dojmy z knihy mohly čtenářky (popř. čtenáři) psát sem a inspirovat tak třeba další ženy. A taky abych vám mohla předat další zajímavosti, které se Mamaniho učení týkají.
Marta Liptáková- žena, která léčí tělo i duši. Vede semináře tantra jógy, meditace, můžete s ní projít křišťálovou terapií, čakrovou terapií či hýčkat své tělo jasmínovou terapií. Zabývá se šamanismem , Ayurvédou a Awakening masáží.
Monika Sičová- lékařka a zakladatelka Mohenžodára. Kurzy Mohendžodáro absolvovalo právě přes 3 000 spokojených účastnic a žen. Většina kursů je dlouhodobě vyprodána, včetně celoročních škol. Mohendžodáro – tajemné, zkrášlující a omlazující cvičení ze starodávné indické tradice.
S tantra jógou získáte bohatý a naplňující sexuální život. Přispívá ke zlepšení tělesného i duševního zdraví, k odstranění gynekologických potíží a znovuobjevení radosti ze života. S pomocí Mohendžodáro může každá žena objevit sebe sama.
Markéta Vostrá- astroložka, vykladačka tarotu, terapeutka a spisovatelka. Je mimo jiné autorkou knihy Návraty k sobě. Tato kniha přináší pohled na nelehký , a přesto zázračný úděl ženského bytí. Cesta ženy je archetypální poutí za objevením všech aspektů ženské bytosti. Teprve jejich pochopením, přijetím a ucelením může žena získat plnohodnotný pocit z vlastního bytí. Cesta ženy nás vede k osvobození z dogmat patriarchální společnosti a návratu ženy na trůn po bok muže.
Video je z roku 2010- Markéta hovoří od cca 33 minuty
Michaela Petersen- Mnoho let jsem prožila v Dánsku...V současné době se cítím přitahována zpět do rodné vlasti energií a magií Čech. V Dánsku jsem prošla intenzivním výcvikem, kde jsem rozvinula základy jasného slyšení a vidění, napojení, psychologie práce s klientem apod. Dále jsem absolvovala kurz komunikace se zvířaty, prošla výcvikem automatické kresby. Ve Španělsku jsem studovala energeticko-sluneční masáž.
Díky svým toulavým botám jsem se dostala do mnoha zemí světa.
Původně jsem inženýrka vodohospodářka, ale celý život pracuji s lidmi. V Dánsku jsem 15 let. V zimě jsem vyučovala gymnastiku, vedla kurzy práce s tělem. V letě pracovala jako průvodce, připravovala různé cesty do mnoha koutů celého světa a organizovala spirituální kurzy.
V posledních letech mě mé toulavé boty dovedly až k indiánům Qˇero do Peru, bydlela jsem u Tolteků v Mexiku, tancovala s nimi obřadní tance u Pyramid, setkala se s Mayi a severoamerickými indiány. Všechna tato setkání obohatila můj život.
Raffaella Mayana Romieri
Když jsem se v roce 2001 poprvé setkala s metodou hluboké imaginace, netušila jsem ještě, že tak významně změní můj život. Od roku 2003 jsem ve výcviku hluboké imaginace a práce s vnitřními zvířaty vedeným Stephenem Gallegosem, autorem metody Osobní Totem, vedu semináře a skupiny převážně ve Vídni.
Mezi mé další zkušnosti patří: Vision Quest a Medicine Wheel s Franzem Redlem a Claudií Pichlovou, Šamanské rituály a hojení skrze Nadaci pro šamanské studia, Micro-psychoanalýza, biodynamika, IBP (Integrative Body Psychotherapy), Hlubinná imaginace.
Miranda Gray
Spisovatelka, umělkyně, léčitelka a učitelka.
Miranda několik let intenzivně vede ženské skupiny a workshopy seberozvoje a kreativního psaní v Británii, Kanadě a Itálii. Pravidelně přednáší a sdílí svoji moudrost na Britské konferenci Tarotu. Je mistrem reiki a praktikuje a předává učení reiki, Shantihi a Crystal Healing. Její nejznámější kniha je Red Moon (v češtině vydáva nakl. Dharmagaia v listopadu 2011), kde sdílí své hluboké porozumění menstruačnímu cyklu jako daru a jak tento dar používat. Tématu ženství a cyklů se věnuje stále, vede na toto téma workshopy, propojuje kreativitu našeho života s přirozeností menstruačního cyklu. Tomu se věnuje ve své druhé knize The Optimized Woman. Miranda se nevyhýbá modernímu životu žen a vnáší tuto moudrost například i do podnikání. Společně se svým mužem založila marketingovou a web-designérskou společnost Footmark Media Ltd, kde působí jako kreativní ředitelka.
JITKA TŘEŠŇÁKOVÁ
Jitka Třešňáková je terapeutkou, lektorkou Metamorfní techniky, publicistkou a šiřitelkou informací týkajících se poznání. Přes 20 let vědomě bádá a studuje v oblasti rozvoje osobnosti, specializuje se na období prenatálního vývoje a jeho vliv na kvalitu života po narození, zabývá se uvolněním bloků a energii srdce. Častý, pro ni přirozený stav rozšířeného vědomí, ji mimo jiné vede jakoby prstem po vizuální mapě k rozpoznání příčiny problému (zdravotního, vztahového, životního), rozkrytí jeho podstaty, k uvolnění bloků a k uvědomění. Od raného dětství ji velmi přitahují vesmírné zákony, lidský potenciál a vědomí. Je hledačkou a průvodkyní na cestě k vědomému bytí, k srdci, k vlastní duši, k Bohu v sobě. V r. 2009 založila holistickou asociaci Inspirála – www.inspirala.cz., jejímž posláním je spojovat, sdílet, zprostředkovávat, spolupracovat a šířit.
Zdena Katayama- MŮJ PŘÍBĚH VE ZKRATCE
Moje jméno je Zdena Katayama, ale 99,9 lidí mi říká a zná jako Sindy.
To vzniklo jako přezdívka na gymplu a stále je se mnou. Katayama je moje vyvdané příjmení. Je stejně úžasné, jako můj japonský manžel - samuraj :)
Až do 2005 jsem se toulala po světě. Pak jsem se vrátila.
Proč jsem se vrátila?
Abych sem přivezla metodu EFT.cz a potom založila Institut energetické psychologie.
Co ten Institut dělá a k čemu je dobrý?
Zbavuje lidi psychických, fyzických a emočních problémů a pomáhá v osobním rozvoji.
Poskytuje odborné certifikované vzdělání v psychologii, AKREDITOVANÉ MŠMT.
Kateřina Kramolišová
Mgr. Kateřina Kramolišová (nar. 1971) Psycholožka, terapeutka, má soukromou poradenskou praxi, vede ženské skupiny a skupiny zaměřené na vztahy mezi muži a ženami. Vystudovala psychologii, prošla výcviky v Gestalt terapii, Bodyterapii, Tantře, inspirovalo ji mnoho skvělých učitelů: Ria Verlinden, John Hawken, Katinka Soetens, Moumina, Yvona Lucká, Eli Weidenfeld, Alicia Hamm …. Tantře se věnuje od r. 1999. Přes 12 let pracuje jako terapeutka. Organizuje zážitkové cesty na Krétu. Spoluorganizovala mezinárodní festival ženské spirituality a Festival Letního slunovratu.
Při své práci čerpá z Gestalt (celostní) terapie, bodyterapie (terapie těla i duše), konstelací, tantry, taoismu i šamanismu. Jako průvodkyně pomáhá lidem nalézat rovnováhu mezi tělem, myslí, srdcem a duší, pozvat do svého života svobodu volby vlastní cesty a radost z jeho žití. Pomáhá nalézat rovnováhu a porozumění mezi muži a ženami. Pomáhá ženám obnovit tradici ženských společenství, být ve spojení se svou silou a vnitřní moudrostí. Žije se svým mužem a dvěma malými syny v Praze.
Eva Deva Shakti

Překladatelka a pořadatelka. Se šamanskými technikami se setkávám již několik let a využívám je i na svých kurzech pro ženy a ve skutečnosti prolínají vším, co dělám, v podobě rituálních setkávání a sdílení, meditačních cest, tranzovního tance apod. Propojení s tranzovním tancem a s živou hudbou je natolik originální a jedinečné, že jsem vděčná, že se alespoň jednou za rok podaří uspořádat takové společné setkání, na kterém se můžeme přiblížit sami k sobě, jeden k druhému, k přírodě i ke zdroji.
Vedla jsem také ukázkové akce s tranzovním tancem a šamanskou cestou v roce 2012 na festivalu Miluj svůj život a Ezotera v Praze, v září 2013 na Festivalu Zdraví u Brna a nyní také pořádám Večery s tranzovím tancem, kde využívám právě reprodukovanou hudbu těchto lektorů, protože ji považuji za to nejlepší. Účastníky v tranzovním tanci energeticky podporuji zvuky různých chřestidel, zvonků, tibetských mís i šamanského bubnu. Součástí večera je naladění se na záměr, sdílení v kruhu, přípravné cvičení a uzavření kruhu sdílením (případně i s malováním).
Kateřina Karaimi Motyčková
Karaimi je vesmírná čarodějka, inspirující učitelka, žena propojující svět vesmíru a země, jde cestou svého srdce a otevírá brány příchodu čisté lásky a pochopení pravdy kdo skutečně jsme. Jejím posláním je udržení a ochrana života na Zemi v té nejplnější vědomé formě probuzení. Žije v propojení s přírodou na silovém místě Haluzice a vytváří společenství BARKANA. Vede workshopy u nás i v zahraničí. Zasvěcuje do transformujících světelných matric a aktivuje božskou jiskru. Učí a vede vědomé meditace a rituály invokace partnerské duše a přechodu do nových forem lásky na Zemi. V posvátném ženství pracuje s energiemi svatého grálu a Marie Magdaleny.
Zdena Továrková
intuitivní terapeut pracující převážně s Awakening masáží. Absolvovala následující studium: 2007-2008,Reiki podle dr.Mikao Usui- Václav Vít, 2007 Kurz alternativní medicíny Václav Vít, 2010 Práce na pozvednutí vibrací planety Země a Aktivace Hvězdného kódu- Luisa Muratori, 2010/2011Přijetí Světelného systému Jednoty 1.a 2.část- Karaimi Kateřina Motyčková, 2011,Práce na obnovení potenciálu 12 čaker- K.K.Motyčková- Haluzice, 2009-2011 Křišťálová univerzita http://www.kristalovauniverzita.cz/menu.html), 2012 Aura Soma u Ivany Svatošové, 2012 Expedice Peru s Petrem Chobotem-práce s amazonskými šamany, 2014 Škola masážní terapie Awakening u Nicol Kozákové (http://www.awakening-klinika.com)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one